XMS500KB
DigiKeys produktnummer
285-2895-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XMS500KB
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 36V 500W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 36V 90-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
XMS500KB Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
92%
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
0°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
90-264VAC
Storlek/dimension
L 7,09" x B 4,21" x H 1,85" (180,0 x 107,0 x 47,0mm)
Spänning - utspänning 1
36V
Basproduktens nummer
Ström - Utgång 1
13.8 A