SWS600L-12
DigiKeys produktnummer
285-1741-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SWS600L-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 600W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-265VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SWS600L-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
82%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-20°C-74°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, lastfördelning, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
85-265VAC
Storlek/dimension
L 7,48" x B 4,72" x H 2,40" (190,0 x 120,0 x 61,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Ström - Utgång 1
53 A