RWS300B12
TDK Lambda RWS-B Series Power Supplies | Digi-Key Daily
RWS300B-12
DigiKeys produktnummer
285-RWS300B-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RWS300B-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-265VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RWS300B-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
82%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
85-265VAC
Storlek/dimension
L 6,70" x B 4,02" x H 1,61" (170,0 x 102,0 x 41,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CE
Ström - Utgång 1
25 A