RGA4W250W020A-003
DigiKeys produktnummer
285-RGA4W250W020A-003-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RGA4W250W020A-003
Beskrivning
DC DC CONVERTER 3.3-15V 250W
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 3,3-15V 20A 9V - 53V Ingång
EDA-/CAD-modeller
RGA4W250W020A-003 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
300 W
Arbetstemperatur
-40°C-110°C
Effektivitet
97%
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 1,40" x B 1,40" x H 0,51" (35,6 x 35,6 x 13,0mm)
Spänning - ingång (max)
53V
Ström - utgång (max)
20A