PYQ75-36WS48
DigiKeys produktnummer
285-PYQ75-36WS48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PYQ75-36WS48
Beskrivning
DC DC CONVERTER 48V 75W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 48V 1,56A 9V - 75V Ingång
EDA-/CAD-modeller
PYQ75-36WS48 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
75 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Effektivitet
90%
Spänning - ingång (min)
9V
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 2,28" x B 1,45" x H 0,50" (57,9 x 36,8 x 12,7mm)
Ström - utgång (max)
1,56A