PYD20-72WS15
DigiKeys produktnummer
285-PYD20-72WS15-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PYD20-72WS15
Beskrivning
DC DC CONVERTER 15V 20W
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 15V 1,33A 8,5V - 160V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PYD20-72WS15 Modeller
Kategori
Spänning - isolering
4.2 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
0.88
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (min)
8,5V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - ingång (max)
160V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE, UKCA
Ström - utgång (max)
1,33A
Standardnummer
Effekt (Watt)
20 W