PYD20-72WD15
DigiKeys produktnummer
285-PYD20-72WD15-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PYD20-72WD15
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 667mA, 667mA 8,5V - 160V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PYD20-72WD15 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
20 W
Tillv.
Spänning - isolering
4.2 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.88
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
8,5V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
160V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 2
-15V
Godkännande myndighet
CE, UKCA
Ström - utgång (max)
667mA, 667mA