PXG-M20-48WD12
DigiKeys produktnummer
285-PXG-M20-48WD12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXG-M20-48WD12
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 833mA, 833mA 18V - 75V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PXG-M20-48WD12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
20 W
Tillv.
Spänning - isolering
5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Förpackning
Rör
Egenskaper
Justerbar utgång
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
88,5%
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
18V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 1,60" x B 1,00" x H 0,40" (40,6 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 2
-12V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
833mA, 833mA