PXG-M15-48WS05
DigiKeys produktnummer
285-PXG-M15-48WS05-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXG-M15-48WS05
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 15W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 3A 18V - 75V Ingång
EDA-/CAD-modeller
PXG-M15-48WS05 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
15 W
Tillv.
Spänning - isolering
5 kV
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Effektivitet
89,5%
Antal utgångar
1
Spänning - ingång (min)
18V
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 1,60" x B 1,00" x H 0,40" (40,6 x 25,4 x 10,2mm)
Ström - utgång (max)
3A