PXG-M15-24WD15
DigiKeys produktnummer
285-PXG-M15-24WD15-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXG-M15-24WD15
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 500mA, 500mA 9V - 36V Ingång
EDA-/CAD-modeller
PXG-M15-24WD15 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
15 W
Tillv.
Spänning - isolering
5 kV
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Effektivitet
0.89
Antal utgångar
2
Spänning - ingång (min)
9V
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 1,60" x B 1,00" x H 0,40" (40,6 x 25,4 x 10,2mm)
CE
Spänning - utspänning 2
-15V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
500mA, 500mA