PXD60-48WS24
DigiKeys produktnummer
285-PXD60-48WS24-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXD60-48WS24
Beskrivning
DC DC CONVERTER 24V 60W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 24V 2,5A 18V - 75V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PXD60-48WS24 Modeller
Kategori
Spänning - isolering
1.6 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
91%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (min)
18V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - ingång (max)
75V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE, UKCA
Ström - utgång (max)
2,5A
Standardnummer
Effekt (Watt)
60 W