PXD60-24WS12
DigiKeys produktnummer
285-PXD60-24WS12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXD60-24WS12
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 60W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 5A 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PXD60-24WS12 Modeller
Kategori
Spänning - isolering
1.6 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
92%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - ingång (max)
36V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE, UKCA
Ström - utgång (max)
5A
Standardnummer
Effekt (Watt)
60 W