PXD-M30-24WS12
DigiKeys produktnummer
285-PXD-M30-24WS12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXD-M30-24WS12
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 30W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 2,5A 9V - 36V Ingång
EDA-/CAD-modeller
PXD-M30-24WS12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
30 W
Tillv.
Spänning - isolering
5 kV
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Effektivitet
0.89
Antal utgångar
1
Spänning - ingång (min)
9V
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Ström - utgång (max)
2,5A