PXD-M30-24WD05
DigiKeys produktnummer
285-PXD-M30-24WD05-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXD-M30-24WD05
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-5V 30W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 5V -5V 3A, 3A 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PXD-M30-24WD05 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
30 W
Tillv.
Spänning - isolering
5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Förpackning
Rör
Egenskaper
Justerbar utgång
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
86%
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 2
-5V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
3A, 3A