PXC-M03-24WS3P3-A
DigiKeys produktnummer
285-PXC-M03-24WS3P3-A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PXC-M03-24WS3P3-A
Beskrivning
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 3,3V 1A 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PXC-M03-24WS3P3-A Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
3 W
Tillv.
Spänning - isolering
5 kV
Serie
Tillämpningar
Medicin
Förpackning
Rör
Egenskaper
OCP, OVP, SCP
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
82%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
24-DIP-modul, 5 stift
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 1,25" x B 0,80" x H 0,40" (31,8 x 20,3 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
1A