PH50A280-5
DigiKeys produktnummer
285-PH50A280-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PH50A280-5
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 50W
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 10A 200V - 425V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PH50A280-5 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
10A
Tillv.
Effekt (Watt)
50 W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OVP
Typ
Isolerad modul
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal utgångar
1
Effektivitet
86%
Spänning - ingång (min)
200V
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (max)
425V
Inkapsling/låda
8-DIP-modul, 1/4 Brick
Spänning - utspänning 1
Storlek/dimension
L 2,30" x B 1,46" x H 0,50" (58,3 x 37,2 x 12,7mm)