PH300A280-48
DigiKeys produktnummer
285-PH300A280-48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PH300A280-48
Beskrivning
DC DC CONVERTER 48V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 48V 6,3A 200V - 425V Ingång
EDA-/CAD-modeller
PH300A280-48 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
300 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-40°C-100°C
Effektivitet
92%
Spänning - ingång (min)
200V
Spänning - ingång (max)
425V
Storlek/dimension
L 2,40" x B 2,28" x H 0,50" (61,0 x 57,9 x 12,7mm)
Ström - utgång (max)
6,3A