PH300A280-12
DigiKeys produktnummer
285-PH300A280-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PH300A280-12
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 25A 200V - 425V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PH300A280-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
300 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OVP
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-100°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.89
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
200V
Inkapsling/låda
Half Brick
Spänning - ingång (max)
425V
Storlek/dimension
L 2,40" x B 2,28" x H 0,50" (61,0 x 57,9 x 12,7mm)
Spänning - utspänning 1
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
25A