PFH500F-28-000-R
DigiKeys produktnummer
285-2933-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PFH500F-28-000-R
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 28V 504W
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 28V 18A 85-265VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PFH500F-28-000-R Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillverkare
TDK-Lambda
Egenskaper
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Förpackning
Bulk
Effektivitet
92%
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
Kapslad
Inkapsling/låda
Trekvartsblock
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,40" x H 0,53" (101,6 x 61,0 x 13,5mm)
Spänning - ingång
85-265VAC
Godkännande myndighet
CE, cURus, VDE
Spänning - utspänning 1
28V
Nätreglering
0,15%
Ström - utgång (max)
18A
Lastreglering
0,1%
Effekt (Watt)
504 W