PFE500SA12
PFE500SA12
Industrial Power Supply Product Range Overview Video
PFE500SA-12
DigiKeys produktnummer
285-PFE500SA-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PFE500SA-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 396W
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 33A 85-265VAC Ingång
EDA-/CAD-modeller
PFE500SA-12 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
86%
Inkapsling/låda
11-DIP modul, Full Brick
Storlek/dimension
L 4,60" x B 2,40" x H 0,50" (116,8 x 61,0 x 12,7mm)
Godkännande myndighet
CE, CSA, UL
Spänning - utspänning 1
12V
Nätreglering
48mV
Ström - utgång (max)
33A
Lastreglering
48mV
Effekt (Watt)
396 W