PFE500F-48/T är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK-Lambda
I lager: 25
Datablad
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 10,5A 85-265VAC Ingång
Industrial Power Supply Product Range Overview Video
PFE500F-48/T
DigiKeys produktnummer
285-PFE500F-48/T-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PFE500F-48/T
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 500W
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
PFE500F-48/T Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
86%
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
17-DIP modul, Full Brick
Storlek/dimension
L 4,80" x B 2,76" x H 0,50" (122,0 x 70,0 x 12,7mm)
Godkännande myndighet
CE, cULus
Spänning - utspänning 1
48V
Nätreglering
96mV
Ström - utgång (max)
10,5A
Lastreglering
96mV
Effekt (Watt)
500 W