PFE500F-12/T
DigiKeys produktnummer
285-PFE500F-12/T-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PFE500F-12/T
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 500W
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 42A 85-265VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PFE500F-12/T Modeller
Kategori
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Tillverkare
TDK-Lambda
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
83%
Förpackning
Tråg
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
17-DIP modul, Full Brick
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 4,80" x B 2,76" x H 0,50" (122,0 x 70,0 x 12,7mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cULus
Spänning - ingång
85-265VAC
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
12V
Nätreglering
48mV
Ström - utgång (max)
42A
Lastreglering
48mV
Effekt (Watt)
500 W