PFE300SA-28
DigiKeys produktnummer
285-PFE300SA-28-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PFE300SA-28
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 28V 302W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 28V 10,8A 85-265VAC Ingång
EDA-/CAD-modeller
PFE300SA-28 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
0.89
Storlek/dimension
L 4,60" x B 2,40" x H 0,50" (116,8 x 61,0 x 12,7mm)
Spänning - utspänning 1
28V
Nätreglering
56mV
Ström - utgång (max)
10,8A
Lastreglering
56mV
Effekt (Watt)
302 W