PFE300SA-12
DigiKeys produktnummer
285-PFE300SA-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PFE300SA-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 25A 85-265VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PFE300SA-12 Modeller
Kategori
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Tillverkare
TDK-Lambda
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
85%
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
11-DIP modul, Full Brick
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 4,60" x B 2,40" x H 0,50" (116,8 x 61,0 x 12,7mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, CSA, UL
Spänning - ingång
85-265VAC
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
12V
Nätreglering
48mV
Ström - utgång (max)
25A
Lastreglering
48mV
Effekt (Watt)
300 W