PFE300SA-12/T
DigiKeys produktnummer
285-PFE300SA-12/T-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PFE300SA-12/T
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 25A 85-265VAC Ingång
EDA-/CAD-modeller
PFE300SA-12/T Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
85%
Storlek/dimension
L 4,60" x B 2,40" x H 0,50" (116,8 x 61,0 x 12,7mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Nätreglering
48mV
Ström - utgång (max)
25A
Lastreglering
48mV
Effekt (Watt)
300 W