PFE1000FA-28/T
DigiKeys produktnummer
285-2515-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PFE1000FA-28/T
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 28V 1008W
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 28V 36A 85-265VAC Ingång
EDA-/CAD-modeller
PFE1000FA-28/T Modeller
Kategori
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Tillverkare
TDK-Lambda
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
0.89
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
21-DIP modul
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 6,30" x B 3,94" x H 0,53" (160,0 x 100,0 x 13,4mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Spänning - ingång
85-265VAC
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
28V
Nätreglering
56mV
Ström - utgång (max)
36A
Lastreglering
56mV
Effekt (Watt)
1008 W