PFE1000FA-12/T
DigiKeys produktnummer
285-2513-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PFE1000FA-12/T
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 720W
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 60A 85-265VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PFE1000FA-12/T Modeller
Kategori
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Tillverkare
TDK-Lambda
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
86%
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
21-DIP modul
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 6,30" x B 3,94" x H 0,53" (160,0 x 100,0 x 13,4mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Spänning - ingång
85-265VAC
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
12V
Nätreglering
48mV
Ström - utgång (max)
60A
Lastreglering
48mV
Effekt (Watt)
720 W