PAH350S48-28
DigiKeys produktnummer
285-PAH350S48-28-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PAH350S48-28
Beskrivning
DC DC CONVERTER 28V 350W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 28V 12,5A 36V - 76V Ingång
EDA-/CAD-modeller
PAH350S48-28 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
350 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Arbetstemperatur
-40°C-100°C
Effektivitet
92%
Spänning - ingång (min)
36V
Spänning - ingång (max)
76V
Storlek/dimension
L 2,40" x B 2,28" x H 0,50" (61,0 x 57,9 x 12,7mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Ström - utgång (max)
12,5A