PAH350S48-12
DigiKeys produktnummer
285-PAH350S48-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PAH350S48-12
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 350W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 29,2A 36V - 76V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PAH350S48-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
350 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OVP
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
-40°C-100°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.89
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
36V
Inkapsling/låda
9-DIP-modul, 1/2 Brick
Spänning - ingång (max)
76V
Storlek/dimension
L 2,40" x B 2,28" x H 0,50" (61,0 x 57,9 x 12,7mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Ström - utgång (max)
29,2A