KWS10A-12
DigiKeys produktnummer
285-2482-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KWS10A-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 10W
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 900mA 85-265VAC, 120-370VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KWS10A-12 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillverkare
TDK-Lambda
Egenskaper
Universalingång
Serie
Arbetstemperatur
-10°C-85°C (med nedstämpling)
Förpackning
Tråg
Effektivitet
81%
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
Kapslad
Inkapsling/låda
4-DIP modul
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 1,50" x B 1,00" x H 0,85" (38,1 x 25,4 x 21,5mm)
Spänning - ingång
85-265VAC, 120-370VDC
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
12V
Nätreglering
96mV
Ström - utgång (max)
900mA
Lastreglering
48mV
Effekt (Watt)
10 W