KMS30A-12
DigiKeys produktnummer
285-2532-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KMS30A-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 30W
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 2,5A 90-264VAC, 120-370VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KMS30A-12 Modeller
Kategori
Egenskaper
Universalingång
Tillverkare
TDK-Lambda
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
0.89
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
5-DIP-modul, 4 stift
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 2,52" x B 1,80" x H 0,93" (64,0 x 45,6 x 23,5mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cURus
Spänning - ingång
90-264VAC, 120-370VDC
Standardnummer
60601-1; 60950-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
12V
Nätreglering
±60mV
Ström - utgång (max)
2,5A
Lastreglering
±120mV
Effekt (Watt)
30 W