IQG48033A120V-1D9-R
IQG48033A120V-1D9-R
IQG48033A120V-1D9-R
IQG48033A120V-1D9-R
DigiKeys produktnummer
285-2227-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IQG48033A120V-1D9-R
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 396W
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Mellanspänningsomvandlare DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 33A 36V - 75V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IQG48033A120V-1D9-R Modeller
Kategori
Spänning - isolering
1.5 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OVP
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-40°C-124°C
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
95%
Typ
Mellanspänningsomvandlare
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
8-DIP-modul, 1/4 Brick
Spänning - ingång (min)
36V
Storlek/dimension
L 2,28" x B 1,45" x H 0,52" (57,9 x 36,8 x 13,2mm)
Spänning - ingång (max)
75V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Spänning - utspänning 1
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
33A