IQG48025A120V-101-R
DigiKeys produktnummer
285-2186-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IQG48025A120V-101-R
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Mellanspänningsomvandlare DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 25A 36V - 75V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IQG48025A120V-101-R Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
300 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Mellanspänningsomvandlare
Effektivitet
94%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
36V
Inkapsling/låda
8-DIP-modul, 1/4 Brick
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 2,28" x B 1,45" x H 0,52" (57,9 x 36,8 x 13,2mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Ström - utgång (max)
25A