I1C2W010A120V-005-R
DigiKeys produktnummer
285-I1C2W010A120V-005-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
I1C2W010A120V-005-R
Beskrivning
DC DC CONVERTER 9.6-28V 200W
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 10A 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
I1C2W010A120V-005-R Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
120 W
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-40°C-120°C
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
97%
Typ
Oisolerad PoL-modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 1,04" x B 1,04" x H 0,40" (26,4 x 26,4 x 10,2mm)
Spänning - ingång (max)
36V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE, UKCA
Ström - utgång (max)
10A