GUS350-12/R
DigiKeys produktnummer
285-GUS350-12/R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GUS350-12/R
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 350W
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-265VAC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
95%
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 5,00" x B 4,00" x H 1,61" (127 x 101,6 x 41mm)
Spänning - ingång
85-265VAC
Godkännande myndighet
CE, UKCA
Spänning - utspänning 1
12V
Standardnummer
61010-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
29.2 A