GQA2W005A240V-0P7-R
DigiKeys produktnummer
285-2716-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GQA2W005A240V-0P7-R
Beskrivning
DC DC CONVERTER 24V 120W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 24V 5A 9V - 36V Ingång
EDA-/CAD-modeller
GQA2W005A240V-0P7-R Modeller
Kategori
Spänning - isolering
3 kV
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Effektivitet
87%
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 2,39" x B 1,95" x H 0,50" (60,6 x 49,5 x 12,7mm)
Spänning - ingång (max)
36V
Ström - utgång (max)
5A
Effekt (Watt)
120 W