DRL60-15-1
DigiKeys produktnummer
285-2950-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRL60-15-1
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 54W
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 15V 3,6A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DRL60-15-1 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
3,6A
Tillverkare
TDK-Lambda
Effekt (Watt)
54W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
Farliga områden, ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
87%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-20°C-71°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
Storlek/dimension
L 2,19" x B 2,13" x H 3,58" (55,6 x 54,0 x 90,9mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
Godkännande myndighet
CE
DC-spänning - Ingång (Max)
373V
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning 1
15V