DRB960-24-3-A1
DigiKeys produktnummer
285-DRB960-24-3-A1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRB960-24-3-A1
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 960W
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 40A
EDA-/CAD-modeller
DRB960-24-3-A1 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
960W
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Serie
Effektivitet
95,2%
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Storlek/dimension
L 6,27" x B 3,94" x H 5,08" (159,1 x 100,0 x 129,0mm)
Antal utgångar
1
Standardnummer
60950-1; 61010-1; 62368-1
AC-spänning - Ingång
350-575VAC (3-fas)
Minsta tillåtna belastning
Nej
Spänning - utspänning 1
24V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
40A