DRB240-48-3-A0
DigiKeys produktnummer
285-DRB240-48-3-A0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRB240-48-3-A0
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 240W
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 5A
EDA-/CAD-modeller
DRB240-48-3-A0 Modeller
Kategori
Spänning - isolering
3.51 kV
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Serie
Effektivitet
93,8%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Storlek/dimension
L 4,87" x B 2,17" x H 5,08" (123,8 x 55,2 x 129,0mm)
Godkännande myndighet
CE
AC-spänning - Ingång
350-575VAC (3-fas)
Standardnummer
61010-1;60950-1;62368-1
Spänning - utspänning 1
48V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - utgång (max)
5A
Basproduktens nummer
Effekt (Watt)
240W