DRB15241
DRB15241
TDK-Lambda DRB Series
DRB15-24-1
DigiKeys produktnummer
285-DRB15-24-1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRB15-24-1
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 15W
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 630mA
EDA-/CAD-modeller
DRB15-24-1 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
630mA
Effekt (Watt)
15W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
Farliga områden, industriell, ITE (kommersiell)
Effektivitet
90%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 3,54" x B 0,71" x H 2,95" (90,0 x 18,0 x 75,0mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
Godkännande myndighet
CE, cULus, cURus
DC-spänning - Ingång (Max)
373V
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning 1
24V