DRB120-12-3-A1
DigiKeys produktnummer
285-DRB120-12-3-A1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRB120-12-3-A1
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 120W
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 12V 10A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DRB120-12-3-A1 Modeller
Kategori
Spänning - isolering
3.51 kV
Tillverkare
TDK-Lambda
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Serie
Effektivitet
89,4%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Ingångstyp
AC
Storlek/dimension
L 5,44" x B 5,08" x H 2,17" (138,2 x 129,0 x 55,1mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE
AC-spänning - Ingång
350-575VAC (3-fas)
Standardnummer
61010-1;60950-1;62368-1
Spänning - utspänning 1
12V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - utgång (max)
10A
Basproduktens nummer
Effekt (Watt)
120W