DPX60-48S12
DigiKeys produktnummer
285-DPX60-48S12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DPX60-48S12
Beskrivning
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 60W
Detaljerad beskrivning
DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 12V 5A
EDA-/CAD-modeller
DPX60-48S12 Modeller
Kategori
Spänning - utspänning 1
12V
Ström - utgång (max)
5A
Serie
Effekt (Watt)
60W
Effektivitet
85%
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,92" x B 0,96" x H 2,27" (125,0 x 24,5 x 57,6mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
36V
DC-spänning - Ingång (Max)
75V