DPX40-48WD12
DigiKeys produktnummer
285-DPX40-48WD12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DPX40-48WD12
Beskrivning
DC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-12V 40W
Detaljerad beskrivning
DC Nätaggregat för DIN-skena 2 Utgångar 12V -12V 1,667A, 1,667A
EDA-/CAD-modeller
DPX40-48WD12 Modeller
Kategori
Spänning - utspänning 2
Ström - utgång (max)
1,667A, 1,667A
Serie
Effekt (Watt)
40W
Effektivitet
85%
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal utgångar
2
Storlek/dimension
L 4,92" x B 0,96" x H 2,27" (125,0 x 24,5 x 57,6mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
18V
DC-spänning - Ingång (Max)
75V
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning 1
12V