DPX4024WS12
DPX4024WS12
Industrial Power Supply Product Range Overview Video
DPX40-24WS12
DigiKeys produktnummer
285-DPX40-24WS12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DPX40-24WS12
Beskrivning
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 40W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 12V 3,33A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DPX40-24WS12 Modeller
Kategori
Spänning - utspänning 1
12V
Tillverkare
TDK-Lambda
Ström - utgång (max)
3,33A
Serie
Effekt (Watt)
40W
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
85%
Ingångstyp
DC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,92" x B 0,96" x H 2,27" (125,0 x 24,5 x 57,6mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
9,5V
Godkännande myndighet
CE
DC-spänning - Ingång (Max)
36V