DPP240-24-3
DigiKeys produktnummer
285-1933-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DPP240-24-3
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 10A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DPP240-24-3 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
240W
Tillverkare
TDK-Lambda
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Bulk
Effektivitet
90%
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
-40°C-71°C (med nedstämpling)
Ingångstyp
AC
Egenskaper
Justerbar utgång, lastfördelning
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,68" x B 3,50" x H 4,88" (118,9 x 88,9 x 124,0mm)
AC-spänning - Ingång
340-575VAC (3-fas)
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
24V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
10A