CUS600M1-12
DigiKeys produktnummer
285-CUS600M1-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CUS600M1-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 401W
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-265VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CUS600M1-12 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
96%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,46" (127,0 x 76,2 x 37,1mm)
Spänning - ingång
85-265VAC
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
12V
Standardnummer
60601-1; 60950-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
33.4 A