CUS500M1-12
DigiKeys produktnummer
285-CUS500M1-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CUS500M1-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-265VAC Ingång
EDA-/CAD-modeller
CUS500M1-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
96%
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,46" (127,0 x 76,2 x 37,1mm)
Spänning - ingång
85-265VAC
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
12V
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
25 A