CUS350MP-1000-24
DigiKeys produktnummer
285-CUS350MP-1000-24-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CUS350MP-1000-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 350W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-265VAC, 120-370VDC Ingång
EDA-/CAD-modeller
CUS350MP-1000-24 Modeller
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, standby-utgång, universalingång
Storlek/dimension
L 7,20" x B 3,46" x H 1,73" (183,0 x 88,0 x 44,0mm)
Godkännande myndighet
CE
Spänning - ingång
85-265VAC, 120-370VDC
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
24V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
14.6 A