CUS250LD-3 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 285-CUS250LD-3-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CUS250LD-3 |
Beskrivning | AC/DC CONVERTER 3.3V 250W |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Öppen ram, konformt ytskikt AC DC-omvandlare 1 Utgång 3,3V 85-265VAC Ingång |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CUS250LD-3 Modeller |
Kategori | Effekt (Watt) |
Tillv. | Tillämpningar ITE (kommersiell) |
Serie | Spänning - isolering 3 kV |
Förpackning Bulk | Effektivitet 90% |
Artikelstatus Inte för nya designer | Arbetstemperatur -25°C-70°C (med nedstämpling) |
Antal utgångar 1 | Monteringstyp Chassimontering |
Spänning - ingång 85-265VAC | Storlek/dimension L 7,80" x B 4,00" x H 1,18" (198,0 x 102,0 x 30,0mm) |
Spänning - utspänning 1 3,3V | Godkännande myndighet CE |
Ström - Utgång 1 50 A | Basproduktens nummer |