CUS200M-48/A
DigiKeys produktnummer
285-CUS200M-48/A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CUS200M-48/A
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 200W
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-265VAC Ingång
EDA-/CAD-modeller
CUS200M-48/A Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
94%
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, standby-utgång, universalingång
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 5,50" x B 3,54" x H 1,69" (139,7 x 90,0 x 43,0mm)
Spänning - ingång
85-265VAC
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
60601-1; 60950-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
4.2 A